Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
trot Administrator foruma
Pridružen/-a: 15.12. 2006, 15:34 Prispevkov: 15166
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
trot Administrator foruma
Pridružen/-a: 15.12. 2006, 15:34 Prispevkov: 15166
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
trot Administrator foruma
Pridružen/-a: 15.12. 2006, 15:34 Prispevkov: 15166
|
Objavljeno: 18 Mar 2008 10:55 Naslov sporočila: |
|
|
Na osnovi rezultatov vam naši strokovnjaki svetujejo kakšno naj bo založno gnojenje.
Čemu je namenjena kemična analiza tal?
Kemično analizo tal opravimo, kadar želimo natančne podatke o založenosti vrtnih tal s hranili. V naših vrtnih centrih boste dobili rezultate o vsebnosti hranil v tleh in stopnjo žaloženosti le teh s posameznimi elementi, na osnovi analize pa tudi nasvet kakšno gnojilo ali vrsto substrata izbrati za določene rastline, ki jih nameravate gojiti.
Rastline imajo različne zahteve po hranilih
Ravno zato se nam včasih dogaja, da so kakšna tla premalo ali celo preveč založena s hranili. Prezežki posameznih hranil pa lahko celo povzročijo neželene reakcije v tleh, kot naprimer spodbijanje delovanja drugih hranil. Presežki dušičnih hranil zmanjšujejo odpornost rastlin in povzročajo večjo občutljivost za bolezni. Z nepravilnim vnosom hranil v tla, lahko tudi povzročimo kislo reakcijo tal, kar se pokaže s pojavom lišajev oziroma mahu na površini tal. Ob nepravilnem gnojenju se lahko pojavljajo različne kloroze na rastlinah in še bi lahko naštevali ...
Kako jemljemo vzorce za analizo tal
Če boste jemali več vzorcev iz različnih lokacij na vrtu si pripravimo več vrečic (uporabite lahko vrečice za vlaganje), svinčnik, kos papirja, vedro in orodje za jemanje vzorcev. Kmetijska gospodarstva in kmetje v te namene uporabljajo posebne sonde za jemanje vzorcev, za jemanje vzorca iz vrtnih tal pa bo zadoščala kar lopata.
Kadar jemljemo vzorec tal za vrtna tla, lahko le tega vzamemo nekoliko plitveje ker se koreninski sistem vrtnin ponavadi ne razvije globje od 50 cm, razen redkih izjem. V kolikor pa nameravamo na mestu, kjer jemljemo vzorec za kemično analizo tal posaditi sadna drevesa, vinsko trto ali višje trajne okrasne rastline pa jemljemo vzorce tudi globje (do 90 cm globine).
Naredimo enakomerni vzorec po celi površini
To je pomembno zato, da bo vzorec, katerega damo v analizo čim bolj predstavljal povprečje tal kjer imamo zelenjavni vrt, sadovnjak oz. okrasni vrt. Vzorce jemljemo na različnih koncih površine in različnih globinah (naprimer 30 cm, 60 cm in 90 cm). Iz vsake globine in mesta odvzema vzorca vzamemo del prsti in jo zbiramo v vedru. Ko smo vzeli vzorce prsti na vseh lokacijah in globinah, prst v vedru dobro premešamo in za vzorec uporabimo le del (približno 1kg prsti).
Kako mi bodo strokovnjaki svetovali?
Vzorce tal, ki nam jih boste prinesli v kemično analizo bomo oddali strokovni službi in čez nekaj dni se boste lahko z našimi strokovnjaki na osnovi analiznega izvida, pogovorili o založenosti vaših tal in kako najprimerneje poskrbeti za vaša tla oz. kakšno gnojilo izbrati za uspešno rast rastlin na vašem vrtu. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
trot Administrator foruma
Pridružen/-a: 15.12. 2006, 15:34 Prispevkov: 15166
|
Objavljeno: 17 Okt 2008 11:21 Naslov sporočila: |
|
|
Naši
Ko so se pri nas pred leti pojavili prvi našiji, so spodbudili ugibanje o tem, kaj sploh so; med drugim naj bi bili križanci med jabolkom in hruško. Vendar je naši samo to, kar je: za nas mlada sadna sorta, ki je v Evropo prišla šele pred dobrimi tremi desetletji iz Azije in je nekoliko v sorodu s hruško. Njegovi plodovi so podobni jabolkom, barva ploda je rjavkasta do zlato rumena, z izjemo japonskih tipov našija, ki so rumeno zeleni. Značilne so tudi pikice po plodu, meso je izredno sočno, hrustljavo in aromatično. Naši je zelo trpežna sadna vrsta za prevoz in shranjevanje in se le stežka pokvari ali prezori. Za pritisk so plodovi manj občutljivi kot jabolka, z občutljivostjo hrušk pa sploh ni primerjave. Zrel naši ima čvrsto, sladko in aromatično meso. Običajno so v prodaji čvrsti in zreli sadeži, ki so že hrustljavi, vendar preizkus ni nikoli odveč. Na hladnem se plodovi našija ohranijo dva do tri tedne in tudi dlje. Zelo ugodno delujejo na človekov organizem, saj pospešuje izločanje vode in zmanjšuje količino strupenih snovi v telesu, in kar pa je še posebej zanimivo - blaži učinek alkohola. Uživamo jih predvsem surove; najokusnejši so, ko so ohlajeni, uživamo jih lahko kot »pijačo na peclju«. So tudi izvrsten dodatek k sadnim in pikantnim solatam. Vedno so dobrodošli v sladicah, so pa tudi sestavni del predjedi ali celo glavne jedi. Poleg tega so idealna priloga k siru, svinjskemu ali puranjemu mesu in divjačini.
Našiji z mozzarelo
Za 2 osebi potrebujemo: 20 dag mozzarelle, 40 dag našijev, 3 žlice ekstra deviškega oljčnega olja, sveže stisnjen sok polovice limone, šopek svežega peteršilja.
Mozzarello narežite na tanke kolobarje, dodajte na kocke narezane oprane, olupljene in razpeščičene našije, prelijte z oljčnim oljem, sveže stisnjenim limoninim sokom in potresite s sesekljanim peteršiljem. Solato dobro pretresite in ponudite dobro ohlajeno.
Naši z medom in sezamom
Za 1 osebo potrebujemo: 2 našija, 1 žlico limoninega soka, 4 žlice medu in 2 žlici sezamovih semen.
Našija olupite, podolžno razpolovite in izdolbite peščišči. Polovice takoj pokapljajte z limoninim sokom. Našijeve polovice položite z izrezanim peščiščem navzgor na desertne krožnike ali v skodelice, jih pokapljajte z medom in potresite s sezamom ter postrezite.
Rižota z našiji, panceto in bučo
Za 4 osebe potrebujemo: 40 dag našijev, 30 dag riža, 8 dag masla, 3 žlice oljčnega olja, 6 dag parmezana, 1,5 l mesne juhe, 4 rezine pancete, 1 dl suhega belega vina, 1 strok česna, sol, sveže mlet poper.
V posodi segrejte oljčno olje, na njem prepražite na kocke narezane, oprane, olupljene in razpeščičene našije, dodajte riž ter ga med mešanjem posteklenite. Dodajte sesekljan česen, premešajte, zalijte z vinom, prevrite in zalijte z mesno juho. Zavrite in med občasnim mešanjem kuhajte, dokler riž ne vpije vse tekočine. Jed začinite s soljo in poprom, dodajte nariban parmezan, maslo in na kocke narezano panceto, premešajte, pustite stati nekaj minut in postrezite.
Jagenjčkove zarebrnice z našiji
Za 4 osebe potrebujemo: 16 jagenjčkovih zarebrnic, 3 žlice oljčnega olja, 2 žlički zeliščnega kisa, 0,5 žličke sesekljanega rožmarina, 2 dag masla, 2 našija, 1 dl suhega belega vina, sol in sveže mleti poper.
Jagenjčkove zarebrnice nasolite in popoprajte ter jih natrite z marinado iz oljčnega olja, zeliščnega kisa in rožmarina. Pustite jih v marinadi vsaj eno uro ali pa kar čez noč. V segreti ponvi zarebrnice z obeh strani zapecite in jih naložite na ogret pladenj. V ponev dajte maslo in na njem popecite olupljena in na osem krhljev narezana našija. S popečenimi krhlji našija obložite jagenjčkove zarebrnice, sok, ki je nastal med pečenjem pa zalijte z belim vinom, dobro prevrite in omako prelijte prek zarebrnic ter takoj postrezite s sočnim pire krompirjem. _________________ www.google.si |
|
Nazaj na vrh |
|
|
trot Administrator foruma
Pridružen/-a: 15.12. 2006, 15:34 Prispevkov: 15166
|
Objavljeno: 17 Okt 2008 11:23 Naslov sporočila: |
|
|
Orehi
Oreh je kraljevsko drevo, ki ne pusti blizu nobenega drugega, niti lastne vrste. Kjer raste, vlada v vsej svoji mogočnosti in od vseh oreškov uspeva najvišje v hribih, kjer dokaj vztrajno prenaša mraz. Te vsestranske oreške poznamo že več sto let. Mladim zelenim orehom pravimo tudi »mokri«, saj imajo sveža, mlečno-bela jedrca, ki jih jemo presna, najpogosteje pa jih vlagamo v kis ali olje. Posušeni orehi imajo odličen grenko-sladek okus, kupimo jih lahko v lupini, olupljene, sesekljane ali mlete. Pri nakupu oluščenih jedrc je preizkus okusa skoraj nujen, če je to seveda možno, ker so velikokrat žarka. Prav zaradi tega jih je najbolje kupovati v manjših količinah, razen če so v lupini, kjer se ohranijo na suhem in hladnem mestu, vse dokler ne dozorijo novi. Oluščene pa hranimo v dobro zaprti posodi najbolje kar v hladilniku, kjer se ohranijo do dveh mesecev, lahko pa jih tudi zamrznemo, da še podaljšamo njihovo obstojnost. Dodajamo jih na solate, omake, v kruh in pecivo. V vzhodnjaških kuhinjah jih dodajajo k pikantni zelenjavi in dišavnicam, kot so česen, vodna kreša, peteršilj in kapre. V prodaji je tudi orehovo olje, ki je zelo cenjeno pri pripravi solat, lahko pa ga tudi prelijemo preko pečenega mesa kot aromatično omako. Za orehe in njih olje so ugotovili, da še močneje kot oljčno olje znižujejo raven holesterola v krvi in tako zmanjšujejo nevarnost za bolezni srca kar za 50 odstotkov.
Solata iz kislega zelja z orehi
Za 4 osebe potrebujemo: 40 dag kislega zelja, 10 dag orehovih jedrc, poper, rdeča mleta paprika, bučno olje in česen.
Presno kislo zelje naložite na krožnik, potresite s sesekljanimi orehovimi jedrci in rahlo premešajte. Česen olupite in narežite na rezine ter ga potresite po zelju. Popoprajte, dodajte še rdečo papriko in olje (po kapljicah seveda) in postrezite.
Piščančje prsi z orehi
Za 4 osebe potrebujemo: 80 dag piščančjih prsi brez kosti, 3 žlice drobno zmletih orehov, 3 žlice orehovega olja, 2 žlici sojine omake, sveže stisnjen sok pol limone in sol.
Piščančje prsi razdelite na štiri dele, jih nasolite, natrite z orehi in položite v pekač. Prelijte jih z marinado iz orehovega olja in sojine omake in jih v na 180 stopinj ogreti pečici pecite 45 minut in med tem meso po potrebi polivajte z vodo. Pečeno meso naložite na krožnike, prelijte z omako, ki je nastala med peko in postrezite s pečenim krompirjem, ki ga lahko spečete tudi zraven piščanca, kjer bo dobil še posebej dober okus in aromo.
Goveji file z orehi in gorgonzolo
Za 4 osebe potrebujemo: 80 dag govejega fileja razrezanega na 8 rezin, 2 žlici orehovega olja, 1 žlico grobo sesekljanih orehov, 8 rezin gorgonzole, 5 žlic marsale ali šerija, sol, sveže mlet poper.
Rezine govejega fileja začinite s soljo in poprom ter jih na vročem olju z vsake strani pecite 1 do 2 minuti. Na vsako rezino mesa potresite nekaj orehov in jih pokrijte z rezino gorgonzole. Ponev pokrijte s pokrovom in počakajte, da se gorgonzola stopi. Fileje zložite na krožnike, omako od pečenja zalijte z marsalo in nekaj žlicami vode, jo dobro prevrite ter prelijte prek filejev. Takoj postrezite s poljubnim krompirjem.
Parfait s karameliziranimi orehi
Potrebujemo: 20 dag celih orehovih jedrc, 4 žlice sladkorja, 0,5 l sladke smetane, 4 jajca in 6 žlic sladkorja v prahu.
Orehe pražite na vroči ponvi skupaj s sladkorjem, dokler sladkor ne karamelizira ter jih čim bolj drobno zmeljite. Smetano stepite, jajčne rumenjake skupaj s tremi žlicami sladkorja v prahu stepite v penasto zmes in iz beljakov stepite trd sneg ter mu vmešajte preostale tri žlice sladkorja v prahu. Vse sestavine med sabo narahlo zmešajte, s tem napolnite poljuben podolgovat model in čez noč zamrznite. Preden postrežete, zvrnite iz modela, narežite na rezine in obrizgajte s stepeno sladko smetano. _________________ www.google.si |
|
Nazaj na vrh |
|
|
trot Administrator foruma
Pridružen/-a: 15.12. 2006, 15:34 Prispevkov: 15166
|
Objavljeno: 17 Okt 2008 11:24 Naslov sporočila: |
|
|
Arašidi
Izvirajo iz Južne Afrike in iz podandskih predelov Bolivije in Brazilije, dandanes pa arašide pridelujejo v celotnem tropskem in subtropskem pasu. Arašidi pravzaprav niso oreški, temveč spadajo med stročnice, ki rastejo pod zemljo in so bližnji sorodniki fižola; med oreške pa jih štejemo zaradi podobnih prehranskih značilnosti. Arašidom pravimo tudi zemeljski oreški, ker po oploditvi začne cvetno steblo rasti proti zemlji in vanjo, kjer se razvijejo in dozorijo stroki z znanimi semeni. Več sto milijonom ljudem po svetu so arašidi pomemben vir beljakovin, še mnogim več pa so eden izmed vzrokov za slabo in počasno prebavo. Razlika je v pripravi; tam, kjer arašidi rastejo, jih ponavadi ne jedo praženih v olju in soljenih kakor »televizijski« prigrizek, hrane ne cvrejo v njihovem vročem olju, niti si ne mašijo organizma z industrijskim arašidovim maslom. Za arašide zato še posebno velja, da so najboljši čim manj predelani. Najbolje je kupiti surova, po možnosti biološko pridelana semena, ki so ponavadi na voljo oluščena, in jih sami pripravimo; če pa že kupimo pražena, so boljši v lupini praženi arašidi kot pa tisti praženi v olju, ki so še soljeni in nadvse težko prebavljivi. Pri arašidih je dobro gledati tudi na biološko poreklo, saj ta vrsta drugače ponavadi sledi bombažu, ki ga zelo izdatno škropijo s pesticidi. Surove arašide hranimo v dobro zaprti posodi najbolje v hladilniku, ker drugače postanejo hitro žarki, lahko pa jih tudi zamrznemo. Surovi arašidi so po okusu podobni surovemu fižolu in jih je pred uporabo zaradi toksinov potrebno skuhati, nakaliti ali spražiti. Surove čez noč namočene v vodi dodajamo najrazličnejšim mesnim in zelenjavnim jedem, spražene pa uporabljamo podobno kot oreške.
Namaz iz piščanca, arašidov in rukole
Potrebujemo: 2,5 dl kurje juhe, 20 dag piščančjih prsi brez kosti, 10 dag kuhanih svežih arašidov, 2 žlici limoninega soka, 4 žlice ekstra deviškega oljčnega olja, 1 šop rukole, sol in sveže mleti poper.
Kurjo juho zavrite, vložite piščančje prsi, pokrijte in jih na šibkem ognju kuhajte 10 minut. Meso nekoliko ohladite, ga narežite na kockice in ga v mikserju skupaj z arašidi, limoninim sokom, ekstra deviškim oljčnim oljem ter 4 žlicami juhe spasirajte. Dodajte oprano in drobno sesekljano rukolo, solite in popoprajte po okusu ter dobro premešajte. Postrežete lahko takoj ali pa ga do uporabe shranite v hladilniku.
Ješprenjčkova juha z zelenjavo, gobami in arašidi
Za 5 oseb potrebujemo: 20 dag ješprenjčka, 10 dag korenja, 10 dag pora, 30 dag šitak ali drugih gob, 20 dag svežih arašidov, 1,2 l mesne juhe, sol, sveže mleti poper, 2 strta stroka česna in 1 žlico svežega sesekljanega peteršilja.
Mesno juho zavrite skupaj z ješprenjčkom in arašidi ter ji dodajte očiščeno in na kocke narezano korenje, por ter šitake. Začinite s soljo, poprom, in česnom ter kuhajte toliko časa, da se ješprenjček zmehča. Nazadnje juho posujte s sesekljanim peteršiljem in postrezite. Juho lahko še dodatno izboljšate z nekaj kapljicami zeliščnega kisa.
Zrezek mečarice s pestom iz čemaža in arašidov
Za 4 osebe potrebujemo: 1 kg zrezkov mečarice, lahko tudi morskega psa, tune ali druge ribe, olje, 15 dag čemaža, 6 žlic olupljenih, suho praženih arašidov, ekstra deviško oljčno olje, 6 žlic parmezana, sol in sveže mleti poper.
Zrezke mečarice solite in jih z obeh strani specite na vročem olju. Medtem v električnem mešalniku (ali možnarju) zmeljite arašide in grobo nasekljan čemaž, dodajte nariban parmezan in prilijte toliko ekstra deviškega oljčnega olja, da dobite gladko, kremasto omako. Po okusu jo solite in popoprajte ter jo prelijte preko pečenih zrezkov in postrezite s kuhanim krompirjem.
Testeninska solata z marinirano zelenjavo in arašidi
Za 4 osebe potrebujemo: 25 dag testenin (svedrčkov), 50 dag mešane zelenjave (bučk, paprike, čebule, melancanov, gob,…), olje, 20 dag svežih in kuhanih arašidov, 1 šopek drobnjaka, 3 žlice ekstra deviškega oljčnega olja, 3 žlice jabolčnega kisa, 4 žlice belega vina, 3 žlice vode, sol in sveže mleti poper.
Testenine skuhajte v slanem kropu, jih odcedite, oplaknite s hladno vodo in stresite v posodo za solato. Medtem na nekaj olja prepražite na kocke narezano zelenjavo. Ko zelenjavo prepražite, še vročo začinite z narezanim drobnjakom, oljčnim oljem, jabolčnim kisom, belim vinom, vodo, soljo in poprom. Dodajte še kuhane arašide vse skupaj premešajte in ohladite. Ohlajeno zelenjavo stresite prek testenin in premešajte. Solato lahko ponudite takoj ali pa jo hranite do dva dneva v hladilniku. Obogatite jo lahko z malinovim ali balzamičnim kisom. _________________ www.google.si |
|
Nazaj na vrh |
|
|
trot Administrator foruma
Pridružen/-a: 15.12. 2006, 15:34 Prispevkov: 15166
|
Objavljeno: 17 Okt 2008 11:25 Naslov sporočila: |
|
|
Navadno in perujsko volčje jabolko
V Sloveniji volčje jabolko pogosto najdemo na vrtovih, veliko njegovih lastnikov pa sploh ne ve, da je ta sadež užiten, kaj šele za njegove zdravilne učinke. Potrebno pa je tu vseeno opozoriti, da mora biti volčje jabolko povsem zrelo, ker drugače vsebuje alkaloide, ki nam lahko povzročajo prebavne motnje. V prodaji so vedno dovolj zreli sadeži, če pa jih doma naberemo sami, morajo biti lampijončki že povsem posušeni in papirnatega videza. Plodovi ostanejo na rastlini, dokler zlato rumene bleščeče žogice znotraj rjave ali oranžne papirnate lupine ne dozorijo. Oberemo jih pred mrazom in lahko dozorijo na okenski polici. Volčje jabolko je znano tudi pod nekaterimi drugimi imeni, kot so: kapska kosmulja, Physalis, perujska češnja, kitajska laterna in zemeljska češnja. Ko sem prvič pregriznil volčje jabolko, me je presenetil njegov okus po jagodah in ananasu, že čez nekaj sekund pa rahlo razočaral okus, ki je nekako spominjal na paradižnik. Še kakšna aroma bi se našla v tem drobnem sadežu, ki se skriva v veliki cvetni čaši papirnatega videza, ki konec poletja krasijo marsikateri vrt, nato pa tudi šopke suhega cvetja. Poudariti je potrebno, da je perujsko volčje jabolko, ki je na voljo v prodaji, vendarle okusnejše od navadnega volčjega jabolka, ki ga najdemo doma na vrtu in da navadnega vendarle ni priporočljivo uživati v velikih količinah. Perujsko volčje jabolko je v zadnjih časih vedno večkrat na voljo v naših trgovinah, saj ga po svetu pridelujejo skozi vse leto. Pri nakupu bodimo pozorni na čašo papirnatega videza, če je ohranila svojo obliko, je znamenje, da se v njej skriva zrel plod; če je videti bolj sveža ali zelenkasta, je plod verjetno premalo zrel; vase sesedena čaša pa izdaja prezrel plod. Navadno volčje jabolko je skoraj zrelo, ko je čaša oranžno obarvana in že nekoliko osušena. Take vejice odtrgamo in jih za nekaj časa obesimo na suhem mestu, da se čaša nekoliko posuši. Tako shranjena volčja jabolka se ohranijo nekaj tednov, plodovi pa medtem povsem dozorijo in so obenem tudi lep okras. S sušenjem plodov si ni vredno delati opravka, lahko pa jih zamrznemo, vendar izgubijo obliko, ob tem pa dobi tudi grenak priokus, kar pa tudi šteje. Plodove lahko vložimo v alkohol in pomagajo pri zdravljenju težav z ledvicami in mehurjem. Volčje jabolko ima veliko vitamina B in C, zato so plodovi učinkovito sredstvo proti gripi in prehladom. Pomagajo tudi pri spomladanski utrujenosti in pomanjkanju vitaminov. Mala oranžna kroglica s pergamentnimi listki, ki niso užitni, je lep okras za praznične jedi, zdravilni sadež pa je uporaben za vse: marmelade, pijače, sladice, bovle, kompote, sadne solate, zlasti pa za sprotno osvežitev. Plodovi so okusni tudi v zelenjavnih solatah, tudi paradižnikovih, lahko jih damo v pikantne jedi ali spremenimo v sladke ali kisle, presne ali kuhane omake.
Osličev file s korenčkom in volčjim jabolkom
Za 5 oseb potrebujemo: 5 filejev osliča, 20 plodov volčjega jabolka, 30 dag majhnih korenčkov, sok pol limone, 5 žlic oljčnega olja, sol in peteršilj.
Na oljčnem olju hrustljavo popecite osličeve fileje, jih preložite na krožnik in solite. Na preostalem olju prepražite na štiri vzdolžne dele narezane korenčke in zalijte z 1 dl vode. Ko zavre, dodajte volčja jabolka, limonin sok in solite po okusu. Dušite še toliko časa, da se korenje zmehča in se omaka malo zgosti. Na krožnike naložite korenčke z volčjimi jabolki, nanju položite osličev file, prelijte z nastalo omako, posujte s peteršiljem in takoj postrezite.
Perujska volčja jabolka z mascarponejevo kremo
Za 4 osebe potrebujemo: 8 lističev želatine, 4 žlice mareličnega likerja, 2,5 dl aromatičnega belega vina, 6 dag sladkorja v prahu, 25 dag sira mascarpone, 3 dl sladke smetane za stepanje, 40 dag plodov perujskega volčjega jabolka, 3 žlice medu, 5 žlic vode.
Lističe želatine namočite v mešanici likerja in vina. Medtem trdo stepite smetano, primešajte mascarpone in sladkor v prahu. Mešanico z želatino segrejte le toliko, da se želatina stopi in jo primešajte mascarponejevi kremi. Postavite vsaj za tri ure v hladilnik. Perujska volčja jabolka naložite v posodice, jih prelijte s prevreto mešanico medu in vode ter jih obložite z mascarponejevo kremo in postrezite.
Sadni koktajl z volčjimi jabolki
Za 4 osebe potrebujemo: 30 dag plodov volčjega jabolka, 10 dag sladkorja v prahu, 0,5 dl konjaka, 25 dag svežega ananasa, 25 dag belega grozdja, 0,5 melone, 1 banano, sveže stisnjen sok pol limone, metine lističe za okras.
Ananas olupite in narežite na koščke velike za grižljaj, dodajte razpolovljeno grozdje in narezano banano. Polovici melone odstranite semena in z nožem za dolbenje izdolbite kroglice. Vse sadje pokapajte z limoninim sokom in premešajte. Volčja jabolka skupaj s sladkorjem in konjakom zmiksajte v preliv. S tako pripravljenim prelivom prelijte sadje in postrezite v koktajl kozarcih. _________________ www.google.si |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
|